Kaip gringai laimės Peru ieškojo

Gringo – turistas, keliaujantis po Pietų Ameriką. Dažniausiai baltaodis. Taip vietiniai mus vadins tiek atlaidžiai šypsodamiesi tiek piktai grūmodami. Yra keletas šio žodžio aiškinimo variantų. Man labiausiai patinka versija kad jis kildinamas iš angliškojo „Green“ aka žalieji aka doleriai (suprask vaikščiojantis pinigų maišas), nors įtikinamiausia versija, kad tai iš Ispanijos čigonų kalbos pasiimtas ir sutrumpintas žodis „peregringo“ reiškiantis atvykėlį.

Skrydžius į Peru nusipirkome kone prieš metus iki skrydžio tad turime daug laiko prisigalvoti daug gražaus apie šią išsvajotąją šalį. Sakau išsvajotąją, nes čia slepiasi viena istorija iš mūsų kelionės į Ispaniją. Kažkada senai labai senai lankėmės Saragosoje organizuotoje Expo parodoje. Apsilankę Pietų Amerikos paviljone buvom užburti grožio ir spalvų, kurias gali pasiūlyti šis žemynas. Išėję iš jo nusprendėm kad vieną dieną mes ten apsilankysim. Tada įsijungė Dariaus pragmatiškas protas: gal susiaurinam geografiją, visko juk tikrai neaplankysime? Mano pragmatiškas (tiesa gan moteriškai pragmatiškas) protas rado išeitį: varom į Peru, nes sostinė skamba panašiai kaip mano vardas 🙂 Taip pas mus atsirado idée fix.

Ne vienas žmogus mums buvo rekomendavęs būtinai pasikonsultuoti su viena imunologe, nes ji specializuojasi kelionių skiepuose. Net Starkus su Radzevičiumi važiuodami į Peru pas ją skiepų prašė. Tai imunologei fasono mes nekuriame tad prie jos neprileido. Mes žmonės paprasti, labai neįsižeidėm. Mums užteko ir infekcinės ligoninės sesutės konsultacijos arba pokalbio su pylime dirbančia specialiste, kuri nieko prieš pasikalbėti su paprastais mirtingaisiais.

Klabant apie paprastesnius pasiruošimus. Nupirkau Dariui “Lietuvos” džemperį: velniop tegul atrodo kaip turistas, bet užtat Lietuvą garsins.

Bendrą kelionės planą jau turime. Lima→Arequipa→Puno→La Paz→Cusco→Lima→Paracas→Lima. Pasivaikščiojimą iki Machu Picchu irgi jau turime, nes šitie reikalai dingsta pusmetis iki reikalingos datos. Beliko visą kitą aplipdyti.

One comment

  1. Gero ir smagaus starto jums šioje įstabioje kelionėje, žiūrėkit į viską su švelniu ir kartais su juodu jumoru ir viskas bus super, lauksiu kiekvieną dieną įrašų kelionių blog’e:))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *