Secaucus V

Paskutinioji diena. Išsinuomojam dviračius ir skubam apžiūrėti paskutiniųjų objektų mūsų sąraše. Dėl šventos ramybės susimokam 2USD draudimą. Pirma stotelė Madison Square Garden. Keisti tie amerikiečiai: Times Square juk net ne kvadratas, ten trikampis, tas pats su MSD. Madison Square Garden stove visai ne Madison gatvėje, jis ne square, jis apvalus ir tai net ne garden, tai pramogų arena 🙂

All Access tour Madison Square Garden arenoj

Truputį po dešimtos prasideda turas po MSG užkulisius. Šį vakarą čia koncertuos Madona, tad gauname griežtus nurodymus nefotografuoti pagrindinės salės, tiesa ne visi to paiso. MSG turi ilgą istoriją. Kažkada šis pramogų centras iš tiesų stovėjo Madison gatvėje ir buvo kvadratinis. Būtent Madison Square Garden Monroe atliko savo seksualiąją Happy birthday dainos versiją prezidentui JFK. Dabartinis pastatas yra ketvirtoji Madison versija. Jis pastatytas taip, kad arenoje sukuriama labai gera akustika, tad muzikantai čia itin mėgsta koncertuoti. Eltonas čia koncertavo 50 ar tai 60 kartų. Čia taip pat ir trijų New York’o komandų treniruočių sale: vyrų krepšinio moterų krepšinio ir ledo ritulio. Labai dažnai nutinka situacijų, kai ryte žaidžiamas krepšinis, o vakare jau reikia turėti ledo arena. Tiesa ledas taip greitai nepasidaro. Tam kad patiestų ledą darbuotojams reikia 24valandų. Tad ledas dažniausiai lieka nejudinamas, tiesiog ant jo uždedamas reikalingas parketas koncertams ar krepšiniui ir taip per truputį daugiau nei dvi valandas ledo arena virsta krepšinio aikštele.

Čia dabar Kuzia persirenginėja

Pasižvalgom po komandų persirengimo kambarius, aplankom VIP apartamentus, sėdam ant dviračių ir pasileidžiam ieškoti maisto į Chinatown’ą. Kitą kartą būtinai išbandysim Pekino antį, šį kartą užkertam kinietiško troškinio ir į žemutinį Manhattan’ą. Kaip tik šiandien čia vyksta demonstracijos Ocupy wall street metinėms atminti, o mes kaip tik turim pasivaikščiojimą po Wall st. (aka Sienos gatvė). Šio protesto šūkis buvo “We are the 99%”, kas primena, kad 99% populiacijos moka už pasaulio galingiausiųjų klaidas ir esame jų stumdomi tarsi žaislinės figūrėlės. Trumpai žvilgtelėsime kaip kūrėsi godumo, korupcijos ir socialinio neteisingumo židinys (darykit ką norit, tačiau aš tą vietą būtent taip matau).

Taigi kaip jau pasakojau, olandai su Hudsono pagalba atranda šį kampelį ir pavadina jį New Amsterdam. Kad apsisaugotų nuo britų, jie pasistato sieną. Tiesa britai ateina iš kitos pusės ir siena čia nei trupučio nepadeda. New Amsterdam pervadinamas į New York. Buvusios sienos likučius ir dabar galima matyti Wall street grindinyje. Šiuo metu visas Wall st. kvartalas uždarytas po 9/11 incidento. Mašinoms čia važinėti nevalia. Tiesa Wall st. neišvengė teroristinių atakų, tiesa stipriai prieš 9/11.

Wall Street atitvarai po 9/11

Mašina prikimšta sprogmenų čia išsitaškė berods XXa. pradžioje. Sprogimo pasekmės pastatų sienose tyčia nebuvo panaikintos, kad primintų, kokiame pasaulyje gyvename, o darbas kvartale nesustojo, kad parodytų teroristams, jog amerikiečių taip lengvai neišgąsdinsi. Kitos dienos aštuntą ryto visi makleriai vėl ėjo į savo darbus.

Šioje gatvėje savo imperijos centrą įkūręs ir Donald’as Trump’as. Ekscentriškas verslininkas su juokinga šukuosena, šiuo metu pretenduojantis į Amerikos prezidento postą ir beje turintis lyderio pozicijas. Nors savo pasisakymais per TV įžeidinėja meksikiečius ir moteris, žmonėms kažkodėl jis patinka. Panašu, kad visame pasaulyje tas pats: politikos švytuoklė svyruoja nuo vieno ekstremumo prie kito. Tad panašu, kad švelnųjį draugišką Obamą pakeis storžievis Trump’as.

Toje pačioje gatvėje stovi paminklas pirmajam prezidentui Washington’ui. NYC kažkada buvo Amerikos sostinė, tik vėliau principu ranka ranką plauna sostinė buvo perkelta į Washington’ą. Visgi NYC išlaiko stiprias pozicijas finansų, mados ir kitose srityse. Wall st. visada buvo didelis finansinių operacijų mazgas. Ne veltui netoliese stovi buliaus statula, simbolizuojanti akcijų rinkos kilimą taigi ir ekonomikos augimą, nes bulius savo auką paima iš apačios ir meta į viršų. Atvirkščią reiškinį simbolizuoja meška. Ji savo auką dažniausiai meta iš viršaus į apačią. Jos statulą statyti blogas ženklas, bent jau tikrai ne Wall st.

Wall Street bulius

Trumpam sustojome ties šventos trejybės bažnyčia. Tai seniausia bažnyčia NYC. Jos kapinėse palaidotas didelę įtaką Amerikos istorijai daręs masonas. Deja kaip ir daugelis informacijos jo pavardė išgaravo iš galvos. O kiek masonų dar neišaiškinta? Mane visada žavėjo visos šitos slaptos organizacijos: masonai, tamplieriai  ir iliuminatai ( ačiū Dan Brown apsukus man galvą 🙂 )

Kojas pramankštinom. Užteks žemutinio Manhattan’o, artėja laikas, kai turėsim atiduoti dviračius tad pro Battery parką judame aukštyn. Pasirodo kartais visai neblogai apsimesti pasimetusiu turistu. Vakar Darius rašė vienam burlaiviui, kuris organizuoja pasiplaukiojimus. Jie buvo atrašę, kad plaukia 11 ir 14 val, kas mums niekaip neįsipaišė į šios dienos planus. Grįždami kaip tik važiavom pro tą burlaivį, o jis kaip tik buvo grįžęs ir ant durniaus paklausėm ar nėra vakarinio plaukimo. Pasirodo yra. Nusipirkom bilietus, tad perdėliojom savo planus ir į žemutinį Manhattan’ą dar grįšim.

Puikus dviračių takas Vakarų Manhattan’e

Palei vakarinę salos pakrantę eina labai gražus dviračių takas, tad smagiai pasivažinėjom. Atsipūsti sustojom High line promenadoje. Ji pastatyta ant buvusios traukinio linijos, einančios virš gatvių (tiesiai pro žmonių langus) dėl to toks pavadinimas. Dabar čia auga medeliai ir želia žolė ir viskas keliasdešimties metrų aukštyje.

High Line promenada

Atidavę dviračius turime dar tris valandas iki burlaivio, tad nusprendžiam dar truputį pasižvalgyti po CP. Užtaikom kaip tik tuo metu, kai kažkokia vietinė komanda treniruojasi žaisti beisbolą. Įsitaisom ant suoliukų ir bandom suprasti taisykles. Per praleistą pusvalandį beveik įsikirtom kas ir kaip. Tai tiesa ne Yankees, bet mums ir tiek pakanka. Beje kalbant apie jankius šios beisbolo komandos logo iš tiesų buvo kuriamas kaip apdovanojimas NYPD policininkams. Jie ten kažkaip jį pasivogė iš Tiffany.

Mokomės beisbolo taisyklių

Tada trumpa stotelė Strawbery fields, kur buvo nušautas John Lennon. Yoko Ono panašu pasistengė per visą pasaulį garsindama savo vyro vardą. Pirma Imagine peace tower šalia Reikjaviko, dabar ašaros formos Strawbery fields centriniame parke. Kodėl Strawbery fields? Atsakymas čia:

Galiausiai įsitaisę ant centrinio parko kalvos palydėjome saulę. Taip ir neteko pamatyti kaip šios uolos paraudonuoja nuo ilgalaikio lietaus (jose daug geležies), oras visas šias dienas buvo tobulas.

Darius labai nenudžiugo, kai jį dar nusitempiau į Dylan’s saldainių parduotuvę. Ten tikras smaližių rojus. Parduotuvė per kelis aukštus ir visur vien tik saldumynai, bet net ir tai Dariui nuotaikos nepataisė. Tad kai nuėjom apžiūrėti Tiffany’s parduotuvės, net nelindau jam į akis prašydama nufotografuoti. Šioje vietoje prasideda legendinis filmas “Breakfast at Tiffany’s”.

Norėjosi ir man pagurkšnoti arbatos žiūrint į tuos blizgučius languose. Niekas per tuos 50 metų čia nepasikeitė: ta pati iškaba, tokios pačios vitrinos. Tik dabar žmonių daugiau ir prie įėjimo stovėjo du pikti kostiumuoti buldogai.

Naktis pasiplaukiojimas

Dariaus svajonė ištiesti kojas pagaliau išsipildė, kai įsėdom į metro ir pajudėjom atgal į žemutinį Manhattan’ą. 90min pasiplaukiojimas burlaiviu tai paskutinė mūsų atrakcija šioje kelionėje. Atsisveikinom su naktiniu New York’u, su laisvės statula ir Ellis sala ir paskutiniu autobusu grįžom į viešbutį.

Šio vakaro istoriją apie korejiečių porą ir Wendy’s drive thru papasakosime gyvai per nuotraukų peržiūrą 🙂

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *