Secaucus IV

Muziejų diena. Šį rytą ilgai nemiegojome. Planuose aplankyti du didžiausius ir garsiausius muziejus. Tad negaišdami laiko šokam į metro ir lekiam į American museum of natural history. Minutė po atidarymo mes jau prie muziejaus vartų. Viską apeiti užtrunka tris valandas. Čia jei eini labai nesigilindamas į visus žvėriukus ir kultūras ekspozicijose. Radau eksponatų ir iš filmo Naktis muziejuje. Skrendant į priekį lėktuve mačiau antra šio filmo dalį, reiks pažiūrėti.

Prisimenant filmą “Naktis muziejuje”

Beje muziejus turi programėlę išmaniesiems, kuri padeda keliauti po ekspozicijas. Nesusiinstaliavot prieš, nieko tokio,muziejus turi WiFi. Kaip ir kitas muziejus kitame central parko šone. The Met. Metropolitan muziejuje pasiėmėm nemokamą turą, parodantį didžiausias įžymybes. Gidė labai miela. Pasirodo jos tėvas iš Vilniaus. Nors jos pavardė skamba kažkaip lenkiškai, o Vilnių pavadina Wilno, šį kartą neprieštaraujame. The Met taip pat turi audio gidą išmaniesiems telefonams, galinčią papasakoti kone apie kiekvieną eksponatą. O jų čia nemažai apie 2 milijonus, tad norint išgirsti istorijas apie juos visus, gali užtrukti. Man ir 2h meno apsuko galvą ir visi Picasso, Rembrantai ir Monet nuvarė nuo kojų.

Menas nuvargina

O, bet, tačiau mes sąraše turime dar vieną ekspoziciją. Gunther von Hagens Body pulse. Ši ar panaši ekspozicija buvo atvažiavusi ir į Lietuvą, mes ją apžiūrime tik dabar. Tada kažkaip pagailėjau 60LTL už nudirtus žmonių kūnus. Palyginus su dviem ankstesniais muziejais, ekspozicija mažutė. Ją apeinam gal daugiau nei per pusvalandį. Įspūdingiausias eksponatas žmogus ant arklio. Čia galima patyrinėti tiek arklio tiek žmogaus raumenų sandarą.

Gunther von Hagens lavonai

Prisimenam, kad šiandien dar nieko nevalgėm, tad patraukiam po Hell’s kitchen (pragaro virtuvė) rajoną ieškoti ko nors valgomo. Valgomo už padoresnę kainą nerandam, užtat išgeriam skanaus airiško Smithwicks alaus bare. Juk nei viena smagi istorija neprasidėjo nuo salotų 🙂

Ant tuščių skrandžių užsipylę po bokalą alaus pasišokinėdami grįžtame į Secaucus. Čia užsukam į vietinę užeigėlę pavalgyti ir galiausiai visiškai nusivarę griūnam į lovas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *