Mississauga

Rugsėjo 11. Visa media kalba tik apie vieną. New York’e iškilmės, kur pagerbiami žuvusieji. Pagrindinė tema per radiją ką kas tą dieną veikė. Vienas vedėjas prisiminė, kad išgirdęs naujienas pirma pagalvojo, kad kažkas krečia pokštus, kaip gali lėktuvas trenktis į tokį aukštą pastatą ir dar tokią giedrą dieną. Tiesa daug tokių istorijų neteko išgirsti, nes šiandien mes važiuojame į Kanadą.

Pirma stotelė, žinoma, Niagaros kriokliai. JAV pusėje smagiau pasivaikščioti, nes čia įrengtas parkas.Galima nueiti iki ožkos salos ir iš arti pažiūrėti kaip vanduo krenta žemyn.

Niagara iš JAV pusės

Už 17USD siūlomas pasiplaukiojimas keltu. Mes pasirinkome keltą Kanados pusėje. Jis mums kainavo 22CAD. Kanadoje kaip ir doleris, bet kaip ir ne tas, tad vadinsime jį “neDorėliu”. Vienas iš tiesų nedoras reikalas tiek JAV tiek Kanadoje yra tas, kad kainos dažnai nurodytos be mokesčių. Kaip suprantu tie mokesčiai dažnai keičiasi. Šis niuansas nervina tame, kad niekada nežinai galutinės kainos. Taip nutiko su keltu. Stende buvo parašyta beveik 20CAD, tačiau teko sumokėti virš 22.

Pati Niagara graži, bet abu su Darium sutikome, kad Gullfoss’o nepraspjovė. Pločiu Niagara bendroje sumoje didesnė, visgi ten iš viso trys kriokliai, tačiau grožis ir galybė labiau atsiskleidė prie Islandijos krioklio.

O čia iš Kanados plaukiant laivu

Kanados krante esanti pagrindinė gatvė baisiau nei baisu. Visiškas kičas. Taip saldu, kad net bloga darėsi, tad ilgai ten neužsibuvom. Vienas kičo pavyzdžių dainuojantis Elvis… Kanadoje… Nugirdau vieną Elvio patarimą turistams: grįžę į darbus papasakokite darbdaviui, kad matėte Elvį, taip užsidirbsite dar papildomas tris laisvas dienas. Nesiginčysiu, galvelė kažkam tikrai stipriai susisukusi. Kita stotelė Afrikos liūtų safaris. Tikslas paimti The Big Five: liūtą, dramblį, bizoną, leopardą ir raganosį. Įėjimas brangokas ir parkas labiau skirtas vaikams (planavau šią stotelė Lukui), tačiau galiausiai ryžomės išbandyti. Pasivažinėjome su autobusu po teritoriją, kur įvairūs pasaulio gyvūnai vaikšto laisvi. Vienintelis barjeras saugantis tave nuo liūtų gaujos yra mašinos rėmas. Tiesa liūtai elgėsi kultūringai, ramiai gulėjo ir šildėsi prieš saulutę.

Liūtukas kanadietiškam

Labiausiai patiko vieta, kur įsikūrę baltieji liūtai. Ne ne, ne albinosai, o šviesiai kreminės spalvos, kone balto kailio mieli dideli katinėliai. Visai kita kalba buvo su beždžionėmis. Beždžionės sulipo ant prieš mus važiuojančios mašinos ir net nesiruošė kažkur eiti. Su Dariumi juokavom, kad tie, sėdintys automobilyje, gavo geriausias vietas visoje šioje atrakcijoje. Po ekskursijos nuėjom pasižiūrėti dramblių pasirodymo. Paglostėm juos. Planavom dar palaukti iki meto, kai jie eis maudytis, tačiau užėjo lietus, o mes jau buvom išalkę, tad sėdom į mašiną ir patraukėm ieškoti maisto bei mūsų nakvynės.

China food’as

Amerikiečiai dažnai šaiposi iš kanadiečių, kad jie keistuoliai. Ir panašu, kad patys kanadiečiai persiėmė šitą primestą keistuolių rolę, tačiau manau, kad tai turėtų būti amerikiečiai, kuriuos vertėtų pravardžiuoti. Įvažiavus į Kanadą net palengvėjo, nes vėl viskas stojo į savo vietas taip kaip turi būti: atstumai matuojami kilometrais ne myliomis, tūris litrais ne galonais, jau nekalbant apie tai, kad neturiu žalio supratimo kiek yra vienas svaras ar 10 farenheitų. Buvo smagu grįžti atgal į SI sistemą. Taip kad su Kanada viskas gerai. Degalai čia kainuoja 1,03CAD kas yra 0,69EUR.  Amerikoje irgi panašiai: 2,98USD už galoną. Kai palikom Lietuvą dyzelis buvo nukritęs iki 1,03EUR, tad degalų kainos man labiausiai patiko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *