Central park

Atsiprašau visų angliškai nemokančių skaitytojų už daug angliškų žodžių šiame ir kituose tekstuose, bet ranka nekyla versti daiktavardžius, nes vertime pasimeta dalis minties. Galų gale amerikietiškais keliais važinėja ne sunkvežimiai , o truck’ai (dar geriau su amerikoniškomis spalvomis ir erelio galva ant šoninių durelių). Pikapai irgi tikras amerikietiškas reikalas. Intersate’as tikrai ne greitkelis ir pan. Jei sudėtinga suprasti naudokitės google translate vertėju.

Corning Inn viešbutukas vėlgi buvo amerikeitiškai standartiškas. King size lova, būtinai vonia, ne dušas, 100 kabelinės kanalų, plius mikrobangė, kuri buvo pats tas pasišildyti aštriuosius Buffalo wings prie alaus ir beisbolo. Dar vienas vakaras grynai amerikoniškas.

Pusryčiai standartiniai, tik šį kartą sultys geriamos, nors kava vis dar neskani. Skanios kavos dar neradom, Dunkin’ Donuts kava taip pat ne kažką, panašu reiks bandyti Starbucks. Užtat pusryčiams gavom bananų ir natūralių obuolių sulčių.

Corning stiklo muziejų ir stiklo pūtimą paliksime kitam kartui. Paliekam Mark’o Twain’o apylinkes ir skubam į NYC. Ten daug ką turim nuveikti.

Grįžę į Big apple apylinkes numetėm daiktus Red Roof viešbutyje. Darius pametėjo mane iki Manhattan’o, o pats nuvažiavo atiduoti automobilį. Tik įvažiavus į NYC susidūrėm su niujorkietiškomis kainomis. Tam kad pervažiuotum tunelį, vedantį į Manhattan’ą turėjom  sumokėti 14USD, kai tuo tarpu važinėjant NY valstijos interstate’ais daugiau 3USD nebuvo. Plėšikai. Linkoln’o tunelis per dieną praleidžia 1,2mln žmonių, tad pajamos neblogos. Darius paleido mane iš karto už Linkolno tunelio. Mano darbas suveikti mums NYC pasus. Sutarėm susitikti Central parke (CP). Man pasisekė, nes gan greitai suradau vietą, kur išduodami pasai, o tada 8 avenue atėjau iki CP. Beje eiti reikia akis išplėtus. Pirma tai didelis šurmuliuojantis miestas, maža kas gali nukirsti ar bandyti pasiskolinti kuprinę, antra pakeliui mačiau daug nemokamų dalykėlių. Pasigriebiau Coca Colos skardinę, Dariui turbūt būtų patikęs itališkos kavos puodelis.

Į CP įlindau iš karto už Kolumbo žiedo, kurio viduryje – kaip netikėta – stovi pats Kolumbas. Susidariau lankytinų objektų sąrašą šiai dienai. Laukiu Dariaus. Panašu jam sekasi ne taip gerai kaip man, nes jau dvi valandas dingęs. Dienos faktas: ar žinojote, kad CP stovi Jogailos statula?

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *