Islandija ir NY. Finalas

Kaip visada čia mintys, kurios netilpo į kelionių tekstus, bei apibendrinimai ir įspūdžiai iš kelionės, kai kelio dulkės jau pradeda sėsti mūsų smegenyse.

Mes nebūtume mes, jei nesiektume maksimumo. Planuodami kelionę blaškėmės tarp JAV ir Kanados. Galiausiai paėmėm abi 🙂

Kelionėse visada pasitaiko nenumatytų atvejų. Ši ne išimtis. Pradedant tuo, kad taip reklamuojami tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Stokholmą pasidarė nebe tokie jau ir tiesioginiai ir vietoj 6 skrydžių kelionė išsipūtė iki 8. Bent jau atskraidino į reikiamą oro uostą.

Viso išleidom 3600eur:

Skrydžiai 1250
Pramogos 500
Auto nuoma 370
Kuras 181
Transportas 70
Nakvynės 925
Maistas 315

Beje kaip ir bijojom, Darius atprato nuo mechaninės pavaros.

Anksčiau žiūrint amerikietiškus filmus, būdavo giliai dzin kokiame mieste vyksta veiksmas. Dabar NYC atpažįstu visada 🙂

Islandija:

Be abejo nuotraukos neatskleidžia net dešimtadalio Islandijos grožio. Būtinai čia grįšim ir imsim visą Ring road.

Pakeliui į Rytus

Truputį apie islandų gyvenimo stilių. Daug arklių lygumose ir avių kalnuose, labai mažai dirbamos žemės. Namai tai stačiakampiai su stogu ant viršaus, dažniausiai vienaaukščiai. Jokių gudresnių architektūrinių sprendimų. Kai kurie mašinų ratai didesni už pačias mašinas. Užtat islandai turi 40 žodžių apibūdinti orą ir 50 žodžių nusakyti sniegą 🙂

Kelionės metu pašvaistės nepamačiau, ją pamačiau grįžtant pro lėktuvo langą. Bent tiek.

JAV:

Nuolat girdžiu priekaištus, kad neva Lietuva naudoja per daug maišelių lyginant su kitomis šalimis. Patikėkit, Amerikos mums nepraspjauti. Jie kone kiekvieną prekę į atskirą maišelį deda.

Darius labai norėjo pasikultūrinti Brodvėjuje, tačiau tam laiko nebeužteko. “Tas keistas nutikimas šuniui naktį” palauks savo eilės kitą kartą. Mūsų manymu optimaliausia NYC praleisti 7 dienas. Tiek galiojo mūsų pasai, tiek trunka metro bilietas, vat tų kelių dienų ir pritrūko, kad nueitume į spektaklį ir apžiūrėtume Rockfelerių pastatytus The Cloisters. Čia dar vienas pavyzdys, ką sugeba dideli pinigai. Rokfeleriai atsivežė į Ameriką akmenų luitus iš senovinių Europos bažnyčių griuvėsių ir pasistatė sau a lia “senovinį” pastatą.

Juodai balta panoramkė

Tiesa iš NYC išvykome pačiu laiku, nes miestas ruošėsi popiežiaus atvykimui. Per popiežiaus vizitą gatvėse iš viso būtų buvęs košmaras, net metro nebūtų gelbėjęs. Beje kalbant apie metro. Mūsų kelionės metu galutinis rezultatas 2:2 Metro vs CP pagal matytų žiurkių skaičių.

Iš Amerikos parsivežu Luke Bryan kaip suvenyrą:

Ačiū, kad skaitėte, mielieji. Iki susitikimo gyvai.

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *