Kažkur Lan uragano pašonėje

Skrydis su keliomis turbulencijomis. Jau pasakojau apie Ourang Medan. Esame netoli antrojo pasaulyje Bermudų trikampio. Šias vadinamas velnio trikampiu. Nėra ko jaudintis. Iš radarų nedingome, su Langoljerais nesusipažinome. Mus purtė dėl netoliese siautėjančio uragano Lan. Buvo metas, kai smagiai panaktinėdavome, susiorganizavę LAN party, tačiau į šitą vakarėlį kažkaip nesinori papulti.

Jei norisi trumpos Japonijos istorijos, man patiko šitas filmukas:

 

Prieš metus Pietų Amerikoje buvome vadinami gringais. Dabar teks pabūti gaidžin (gaijin). Žodis sudarytas iš dviejų kandži. Gai – išorinis, džin – asmuo. Paprasta. Teks jūsų visų atsiprašyti, tačiau visus japoniškus žodžius rašysiu anglakalbiams įprasta tvarka. Ruošdamasi daug skaičiau angliškai, tad mąstymas susigadino ir man tiesiog nesižiūri lietuviškai parašytas žodis. Taigi toliau tekstuose vietoje gaidžin, matysite gaijin. Kandži bus kanji, Todaidži – Todai-ji, Fušimi – Fushimi, o Himedži bus Baltojo garnio pilis 🙂 O kad suprastumėte koks fucked up mano protas, Fudžis bus Fudžis, nes Fudžį žinome visi 🙂

Grįžtame prie kanji. Kaip žinia japonai turi begalę simbolių. Pradėkime nuo to kad tūkstančiai jų yra vien kanji alfabete, tačiau jiems to nepakako. Yra dar katakana ir hiragana alfabetai. Ir šių trijų abėcėlių miksas yra japonų kalba. Man senai magėjo sužinoti, kaip po velnių jei rašo sms žinutes. Tai mes su Dariumi pamatėme viename Singapūro traukinio vagone. Atsidariusi sms rašymo langą, mergina turėjo balto ekrano dalį, kuriame su ranka subraižydavo simbolio pradžią, o po to telefonas jai pasiūlydavo galimus variantus.

Truputį nerimauju, kaip mus pasitiks Japonija. Šalis, kur traukiniuose net PC mygtukų barbenimas yra per garsiai (kaip išlaikyti vaiką tyliai dviejų valandų kelionėje dar nesugalvojau), kur rasti vaikus priimantį budget viešbutį taip pat sudėtinga kaip pamatyti tikrą geišą, kur etiketo taisykles mums, europiečiams, tenka mokytis iš naujo. Štai keletas jų:

  1. Nesibadyti pirštu. Kryptis rodoma arba delnu arba nusakoma žodžiais
  2. Pūsti nosį. Tai atliekama tik tualete.
  3. Dovanas vynioti nesuplėšant vyniojimo popieriaus. Ak tie pedantai japonai…
  4. Įžengti į vonią neapsiavus tualeto šlepečių. Japonai susiims už galvos ir tada jei pamirši jas nusiimti prieš išeinant. Japonukai išsiugdė kojų fobiją, o tualeto šlepetės yra pats purviniausias daiktas visoje visatoje.
  5. Turėti tatuiruotę. Tai siejama su Japonijos mafija – jakudzomis. Bandau dabar atšveisti savo henna piešinį 🙂

Apie valgymo taisykles parašysiu šiek tiek vėliau, nes tai gali užtrukti.

Japonija kol kas dėliojasi dvejopa. Iš vienos pusės tai ilgomis tradicijomis paremta kultūra su trijų valandų arbatos gėrimo ceremonijomis ar bonsai auginimo technika. Iš kitos pusės ši kultūra turi ganguro, kancho, š… muziejų, jau nekalbant apie savotiškus įpročius kaip miegoti darbo metu, turėti vienišiaus pagalvę, kuri atrodo lyg būtųm pasidėjęs galvą ant merginos kojų. Majonezas naudojamas paskaninti desertams, o kit kat šokoladukai yra70 skonių. Tokių kaip sojų padažo ar vasabio. Ledus galima rasti tofu skonio, o iš pardavimo automato galima nusipirkti duonos ar pyragaičių konservuose, gyvų krabų net apatinius. Naujus arba naudotus. Kam kaip patinka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip, bus linksma…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *